V prosinci nás čekají nejen přípravy na Vánoce, ale také celosvětová konference OSN o změně klimatu. UNESCO města literatury se rozhodla připojit svým vlastním způsobem: literaturou. A proto vám každý den přineseme tip na jednu e-knihu z fondu MKP, která připomíná Cíle udržitelného rozvoje. Tipy dalších měst můžete sledovat pod značkou #17booksfor17SDGs

UNESCO města literatury se rozhodla jako protiváhu ke každoročním seznamům “best of” vytvořit vlastní soupis 17 knih pro 17 SDGs, tedy Cílů udržitelného rozvoje. Ty budou zveřejňovány od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019. Každý den zveřejní na sociálních sítích vybraná města literatury knižní tipy ze svých měst a zemí, a to s použitím hashtagu #17Booksfor17SDGs. Každý den bude zdůrazněn jiný cíl udržitelného rozvoje do roku 2030 a knihy blízké tomuto tématu. Může se jednat o tituly literatury faktu, které se specificky zabývají jednotlivými cíli udržitelného rozvoje, nebo třeba fikcí, která nějak souvisí s tématem.

Některá z 39 měst literatury UNESCO se zúčastní přímo, ostatní budou tyto výběry sdílet, aby rozšířila jejich dosah. Projekt iniciovaný městem literatury UNESCO v Iowě se snaží upozornit na cíle udržitelného rozvoje a zvýšit povědomí o těchto otázkách.

Více o Cílech udržitelného rozvoje najdete zde.

Naše tipy na knižní tituly budeme zveřejňovat každý den od 2. do 18. prosince 2019 na Facebooku.

Na seznam UNESCO měst literatury se můžete podívat na Twitteru.