Městská knihovna v Praze vás zve na dvě zářijové akce. Již po dvanácté se koná tradiční setkání fanoušků sci-fi a fantasy CONiáš. O několik dní později proběhne Den otevřených dveří Ústřední knihovny, který je pořádán k jejím 90. narozeninám.

(Ne)tuctový CONiáš

22. září od 10:00 se v malém sále Ústřední knihovny koná další ročník jednodenního conu CONiáše. Těšit se můžete na zajímavé přednášky, aktivity a bohatý doprovodný program. Celý letošní CONiáš se ponese pod záštitou hrdinství a netuctových hrdinů, kteří jsou základem všech dobrých příběhů. Tuctoví ale nebudou ani hosté dvanáctého CONiáše. Poslechnout si budete moci Pavla Renčína, Karla Doležala, Františku Vrbenskou, Lucii Lukačovičovou, Pavla Bareše, Tomáš Bandžucha a další. Z Chorvatska zavítá autorka fantasy knih Ana-Marija Posavec, a představí román Vincent, který letos vyjde v češtině. Dozvíte se tak, jak je to s hrdiny i za našimi hranicemi. Chybět nebudou ani křty nových knih (Tři kapitáni od Strak na vrbě) a vyhlášení výsledků literárních soutěží (Tovaryši kalamáře i Rokle šeré smrti).

Podrobné informace o programu naleznete na: www.mlp.cz/conias

Den otevřených dveří Ústřední knihovny

Ústřední knihovna letos slaví kulaté 90. narozeniny a připojuje se i ke Dni architektury. 29. září se celá budova Ústřední knihovny otevře a návštěvníkům nabídne komentované prohlídky zaměřené hlavně na zajímavé architektonické detaily, kterých si při půjčování knížek nevšimnete. Zažít můžete Rodinnou sobotu, program pro děti a rodiče v Oddělení pro děti a mládež. Čeká vás výstavka knih, tvořivá dílna a nabídka různých her. Za symbolickou 1,– se můžete podívat do Galerie hl. m. Prahy na výstavu Tomáše Rollera, zdarma zajít do Divadélka Říše loutek na představení nebo prohlídku s dětmi či si prohlédnout Rezidenci primátora.