Od roku 2012 není 14. únor pouze dnem Valentýna, ale je to také Mezinárodní den darování knih! International Book Giving Day od té doby probíhá každoročně po celém světě a jeho poslání je prosté – darovat knihu. 14. únor tak už není jen dnem romantické lásky, ale je navíc i dnem sdílení lásky ke knihám.

Cílem International Book Giving Day je přinést knihy do rukou co největšího počtu dětí. Dobrovolnická iniciativa se tak snaží zvýšit přístup dětí ke knihám a rozvíjet jejich zájem o čtení. Zapojit se do Mezinárodního dne darování knih můžete snadno, na darování nejsou žádná zvláštní pravidla. Věnují se knihy nové i použité, knihu můžete darovat svým blízkým i zaslat na dobročinné účely. Knihy se zasílají například do dětských domovů, nemocničních oddělení, knihoven nebo nízkoprahových zařízení. Případně můžete knihu předat prostřednictvím Knihobudek, malých veřejných knihoven, jejichž seznam naleznete zde. Vzhledem k aktuální pandemické situaci připomínáme odpovědnost, opatrnou manipulaci s použitými knížkami a jejich pečlivou desinfekci.

Pokud se rozhodnete naplno zapojit do svátku darování knih, spojte se s ostatními prostřednictvím Facebooku https://www.facebook.com/BookGivingDay, Twitteru https://twitter.com/bookgivingday a Instagramu https://www.instagram.com/…okgivingday/ #bookgivingday.