Nezbývá než doufat, že jubilejní 30. ročník Festivalu spisovatelů Praha proběhne ve stanoveném termínu. Ten je naplánován na 8. – 11. října 2020.

Když organizátoři před rokem zvolili jako téma letošního ročníku citát Elsy Morante „A nezbývá než doufat“, nikdo netušil, jak aktuální v těchto dnech bude. V situaci, kdy Svět knihy své konání zrušil, organizátoři věří, že uskutečnění Festivalu spisovatelů v říjnovém termínu by nemělo být ohroženo.

Zatím se vyhlídky pro konání festivalu, který do hlavního města přivezl jedenáct držitelů Nobelovy ceny za literaturu a desítky dalších světoznámých autorů, jeví pozitivně. Pozvaní spisovatelé jsou s organizátory v kontaktu a usilovně spolupracují při přípravě programu, který by v případě letošního ročníku neměl být ochuzen o nic, na co jsme zvyklí.

Pro sledování aktuální situace navštivte stránky Festivalu spisovatelů, kde se můžete rovněž postupně seznámit s pozvanými hosty. Zatím byla odtajněna účast amerického básníka Evana Kennedyho, přijede také oceňovaná spisovatelka Vénus Khoury-Ghata a populární básník, vypravěč a hudebník Claudio Pozzani.

Text převzat z našeho původního webu: https://www.prahamestoliteratury.cz/cz/aktuality/583-festival-spisovatelu-2020/.