Skip to content
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Martina Málková – autorské čtení

15. 12. 2022 / 17:00 - 19:00

Zdarma

Městská knihovna – pobočka Břevnov, Bělohorská 1666/56, Praha 6

 

Skrytý talent české beletrie – autorské čtení

Martina Málková

Čtvrtek 15. 12. 2022 od 17:00 hod.

Vstup volný.

Pérka, drátky, kolečka je kniha o sesterské lásce a rivalitě. O tom, kam může člověka dohnat jeho nejistota, strach, ješitnost a jeden pošetilý nápad… O své tvorbě, svých plasticky vykreslených postavách i inspiracích se rozpovídá autorka, jejíž romány by vám neměly uniknout.

Dosud vydané knihy: Dvojitý gambit, Závity ulit a Pérka, drátky, kolečka.

 

O autorce:

Martina Málková pochází z Vysočiny, ale už třicet let žije v Praze. Psaní se věnuje od studentských let. Kromě knih píše hudební texty a divadelní hry. V roce 2017 vyšla v Knižním klubu její prvotina Dvojitý gambit a o rok později Závity ulit. Po tříleté pauze vyšel v Ikaru její třetí román Pérka, drátky, kolečka, ve kterém se odráží autorčin vztah k divadelnímu prostředí.
Postavy jejích knih jsou velmi plastické. Autorka má velmi dobře zvládnutou jejich psychologii. Jak to dělá, prozradila v rozhovoru pro Deník.cz: „Moje postavy mají skutečné fyzické předobrazy. Dalo by se říct, že je píšu určitým lidem na tělo a oni mi je pak v mé fantazii při psaní zahrají. Dělám si v hlavě něco jako castingy a často vybírám z hereckých profesionálů. Na ty je spoleh, zahrají mi všechno . Pracuji s jejich dikcí a gesty, které mám navnímané.“

Dosud poslední román Martiny Málkové Pérka, drátky, kolečka vypráví příběh herečky, která se snaží vzdorovat náporu přibývajících let. Během příprav na velkolepý profesní i osobní triumf se začínají objevovat pochybnosti. Na scénu vstupuje hereččina sestra, která může být jistou nadějí jak situaci zachránit. Zároveň s ní přichází ale i vzpomínky a dávné křivdy. Pérka, drátky, kolečka je kniha o sesterské lásce a rivalitě. Je o tom, kam může člověka dohnat jeho nejistota, strach, ješitnost a jeden pošetilý nápad.

Aktuálně Martina Málková píše svoji čtvrtou knihu. Ve volných chvílích je zapálenou fotografkou, turistkou a hudebním nadšencem.
Pracuje na volné noze jako lektor v oblasti rozvoji a vzdělávání dospělých.

Podrobnosti

Datum:
15. 12. 2022
Čas:
17:00 - 19:00
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
, ,

Místo konání

Městská knihovna – pobočka Břevnov
Bělohorská 1666/56
Praha 6,
Telefon:
770 130 235
View Místo konání Website

Pořadatel

Praha město literatury
E-mail:
prague@cityofliterature.cz
View Pořadatel Website

© Praha město literatury, Městská knihovna v Praze. Všechna práva vyhrazena.