Skip to content
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

MANI(E)FEST – A. Štičková, O. Macl, P. Boháč, A. Stančáková

21. 4. 2021 / 19:00

21. 4. MANI(E)FEST – LITERATURA
19:00 – 20:00 / Anna Štičková + Ondřej Macl
20:00 – 21:00 / Petr Boháč + Alžběta Stančáková
––––
ANNA ŠTIČKOVÁ: Bibliodiverzitu v ČR chceme
Bibliodiverzita a její význam pro českou literaturu. Odpovědný a udržitelný přístup ke knihám. Sleva u knih není výhra pro každého.
Anna Štičková, spoluzakladatelka Platformy Knihex a básnířka. Vystudovala literaturu a tvůrčí psaní, nyní dostudovává kulturní management na FF MU. Věnuje se malým nakladatelům a nezávislým knihkupcům, v roce 2019 jí vyšla druhá básnická sbírka Nejsi ze Sudet?
––––
ONDŘEJ MACL: Jste moje děti
Zvíře se rodí do zcela nových časů. Při prvním zranění má šanci stát se básníkem. To s sebou nese řadu nevýhod: lidé vám přestávají rozumět, pokládají vás za odpadlého, věští vám tragický konec. A souběžně vás začnou milovat.
––––
PETR BOHÁČ: Játra
Tělesnost je nedílnou součástí člověka. Připomene se vždy, když se na ni zapomene. Upadne do mlhy nepoznaného, když se snažíme rozkrýt její zákoutí a přivést myšlení blíže k jejímu tajemství. Tělesnost je spojena s potravou, které může být jedem i ozdravnou kůrou. Tělo a potrava se stávají symboly současného světa. Stačí jeden jediný výkyv a za potravu dosadit politickou moc nebo mediální informace a máme tragédii o několika dějstvích. Tentokrát si v naší kuchařské show ukážeme, jak servírovat játra.
Petr Boháč je ředitel Paláce Akropolis, režisér Spitfire Company, příležitostný performer a výtvarník, bývalý fotbalista a elektrikář, nadšený hráč pokeru a vášnivý čtenář poezie. Pořadí charakteristik je zcela náhodné.
––––
ALŽBĚTA STANČÁKOVÁ: Buďte rádi, že si vás všímaj
Chceme kvalitní literaturu, ale podmínky, v nichž vzniká, příliš neřešíme.
Alžběta Stančáková debutovala knihou Co s tím, za niž v roce 2015 obdržela Cenu Jiřího Ortena. Působí jako doktorandka na FF MU. Překládá z francouzštiny a angličtiny.

Podrobnosti

Datum:
21. 4. 2021
Čas:
19:00

Místo konání

Palác Akropolis
Kubelíkova 27, 182 00+ Google Mapa

© Praha město literatury, Městská knihovna v Praze. Všechna práva vyhrazena.