Skip to content
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Děti, čtete? 2020

30. 9. 2020 / 10:00

Zdarma

Děti, čtete? 2020

30.9.2020 | středa | 10:00
Francouzský institut v Praze

Ve čtvrtek 10. září probíhá zahájení největšího literárně-dramatického festivalu pro děti. Z původní víkendové akce se Děti čtete? 2020 mění na rozsáhlý festival, který bude letos poprvé probíhat od září až do prosince na mnohých místech České republiky.

Festival Děti čtete? již celou dekádu bojuje proti upadajícímu dětskému čtenářství. Snaží se ukázat nejmenším čtenářům, jak dobrodružné může čtení být. Svět na stránkách knih děti na festivalu objevují prostřednictvím autorských čtení, besed, dílen, divadélek i workshopů. Na programu spolupracují nakladatelství a autoři z celé republiky, aby dětem zábavnou a hravou formou představili to nejlepší, co se za poslední rok na tuzemské literární scéně odehrálo.

Slavnostní zahájení festivalu Děti čtete? se bude konat 10. září od 15 hodin ve Werichově vile. Celý festival odstartuje čtení s Naďou Pažoutovou nad knihou Vilma běží o život. Nebude chybět ale ani výtvarná dílna nebo čtení Daniely Fischerové z jejích leporel pro nejmenší. Festival se na další zářijové dění přesune na palubu (A)VOID Floating Gallery, kde se nejen nejmenší mohou těšit třeba na Markétu Pilátovou s titulem Velký úklid nejen pro nepořádné děti a jejich unavené maminky. Září zakončí v Praze čtení ve Francouzském institutu nebo sprejerská dílna.

Neméně poutavý program čeká na děti v říjnu. V Kasárnách Karlín bude číst Eva Papoušková ze svých Cílovníků, Iva Pecháčková představí biblické příběhy v Kostele sv. Tomáše a Městská knihovna a Památník národního písemnictví připraví zábavné dílny.

V listopadu zavede děti do světa fantazie třeba Michal Kocián, Petr Stančík nebo Aneta Františka Holasová. Na podrobný program všech čtyř měsíců autorských čtení se můžete podívat na oficiálních stránkách http://detictete.cz/.

Podrobnosti

Datum:
30. 9. 2020
Čas:
10:00
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
, ,

© Praha město literatury, Městská knihovna v Praze. Všechna práva vyhrazena.