Plovoucí galerie (A)VOID Floating Gallery, ukotvená na Rašínově nábřeží u železničního mostu, možná končí. Koncerty, autorská čtení, divadlo, filmové projekce a další oblíbené akce by v takovém případě musely nalézt jiné místo konání.

(A)VOID Gallery je projektem občanského sdružení Dvojka sobě, které se zaměřuje na kulturní a sociální oživování veřejných prostranství v Praze 2. Na palubě i v podpalubí se konala celá řada úspěšných literárních pořadů ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze, Pražským literárním domem autorů německého jazyka nebo se Společností poezie. Proběhly zde festivaly autorského čtení, diskuse s domácími i zahraničními autory, stejně jako uvedení nových knih. Některá letní čtení svých rezidentů uspořádal na (A)VOID Floating Gallery také projekt Praha město literatury. Pro připomenutí se můžete podívat na fotogalerii ze čtení Juanna Pabla Bertazzy nebo Jaroslava Kalfaře.

Nájem kotevního místa plovoucí galerie byl nyní neočekávaně vypovězen. Významné osobnosti pražského kulturního života se proto obrací s peticí na Radu hlavního města Prahy se snahou o zvrácení rozhodnutí. Iniciativa zatím nasbírala několik tisíc podpisů a blíží se k hranici 0, 5 % populace, kdy ji bude muset projednat celé zastupitelstvo. Bližší informace jsou uvedeny na Facebooku Avoidu, kde můžete nalézt také podrobnosti o možnosti podepsání petice, která usiluje o zachování kulturního symbolu náplavky. Na podporu (A)VOID Gallery se ve dnech 25. 5. – 31. 5. 2020 uskuteční online festival Na jedné lodi.

Text převzat z našeho původního webu: https://www.prahamestoliteratury.cz/cz/aktuality/581-avoid-floating-gallery-konci-na-naplavce/.